Posted on Dodaj komentarz

Jak dbać o brodę? Oto najskuteczniejsze sposoby

Noszenie okazalej i zadbanej brody od kilku lat cieszy się ogromną popularnością. Panowie są zazwyczaj dumni ze swojego okazałego zarostu i starają się jak najlepiej o niego zadbać. O czym powinni pamiętać brodacze? Jak skutecznie zadbać o brodę?

Broda w dobrych rękach

Nie ulega wątpliwości, że jednym z najważniejszych sposobów na zadbaną brodę są regularne wizyty u tzw. barberów. Broda dla panów jest porównywalna z piękną fryzura u pan. Raczej żadna kobieta nie wpadłaby na pomysł by samodzielnie obcinać swoje włosy, podobnie jest z brodą u panów.

Profesjonalny barber zadba o odpowiedni kształt i sprawi, że będzie rosła w odpowiednim tempie. Popularność brody i wąsów jest w ostatnim czasie tak ogromna, że salony barberskie wyrastają niczym grzyby po deszczu i już nie tylko w dużych miastach, ale także w małych miejscowościach. Brodacze nie będą mieć problemu z odnalezieniem prawdziwie męskiego specjalisty od zarostu. Regularne przycinanie jest równie ważne jak odpowiednia pielęgnacja.

Kosmetyki dla brodaczy

Nikogo nie dziwi kilka różnych kosmetyków do włosów w damskiej łazience. Szampony, odżywki, balsamy, maski, serum, lakier, pianka itp. Używanie odpowiednich kosmetyków to podstawa zdrowych i zadbanych włosów. Podobnie jest z męską brodą, aby o nią zadbać należy stosować odpowiednie kosmetyki w tym szampon i balsam do brody. Dlaczego nie powinno się stosować tych samych preparatów co do włosów? Z bardzo prostej przyczyny: włosy na głowie mają zupełnie inną strukturę, niż te które dumnie okalają męską twarz.

Specjalistyczne szampony do brody, pozwalają nie tylko dokładnie oczyścić brodę, ale także zadbać o jej wygląd i sprawić, by nadal bujnie rosła, ciesząc właściciela. Z kolei balsam do brody, to specjalistyczny kosmetyk, który pozwala wygładzić, nawilżyć i nadać odpowiedni kształt zarostowi. Stosowanie specjalnego szamponu pozwala zyskać pewność, że zarost zawsze będzie zadbany i budził zachwyt. Dodatkowo zastosowanie balsamu do brody, pozwoli na ujarzmienie niesfornych kosmyków. Warto również wiedzieć, ze zarówno szampon, jak i balsam do brody zawierają zupełnie inne składniki niż kosmetyki do włosów, co pozwala nie tylko oczyścić, ale także odtłuścić brodę, a także pozbyć się nieprzyjemnych zapachów.

Balsamy do brody mają za zadanie dbanie o jej odpowiedni kształt, ale także wzmocnienie i nawilżenie. Co ważne, kosmetyki do brody (takie, jak te: https://www.aptekagemini.pl/category/dla-niego-pielegnacja-zarostu-olejki-balsamy-do-brody), zawierają również bardzo intrygujące, prawdziwie męskie, nuty zapachowe. Jednym słowem, są stworzone z myślą o dumnych posiadaczach zadbanej brody. Warto więc wybrać dobrej jakości specjalistyczne szampony i balsamy do brody, aby cieszyć się bujną i zadbaną brodą.

Regularne przycinanie brody w specjalistycznych salonach barberskich, mycie brody specjalnym szamponem, pielęgnacja specjalnym balsamem do brody, to najlepsze sposoby na zachowanie bujnej brody, która będzie wzbudzać powszechny zachwyt, zarówno u kobiet, jak i u innych mężczyzn.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *