Posted on Dodaj komentarz

Jak detektyw może pomóc ofiarom przemocy? Sposoby działania specjalisty

Przemoc w rodzinie to działanie, które powoduje krzywdę albo cierpienie fizyczne i psychiczne członków rodziny. Działania te mogą być jednorazowe, bądź też mieć charakter powtarzający się. Ofiary takich działań często boją się zgłaszać przemoc, gdyż są przekonane, że nie mają dowodów. W takiej sytuacji może pomóc detektyw. Gdańsk słynie z najlepszych specjalistów.

Detektyw, Gdańsk, zgłoszenie przemocy. Jak zdefiniować przemoc?

Przemoc może być zarówno fizyczna, jak i psychiczna, emocjonalna lub finansowa. Może dotykać nas ze strony partnera (również byłego), ale także innego domownika, członka rodziny, kogoś bliskiego – twierdzą Detektywi PL. Ofiary przemocy, szczególnie przemocy w rodzinie, mogą skorzystać z pomocy detektywa. Gdańsk to duży rynek, na którym znajdziemy wielu specjalistów z tej dziedziny. Jest ona tym bardziej potrzebna i cenna, że ofiary takie są często przez swojego oprawcę izolowane. Bez pomocy z zewnątrz, i to najlepiej osoby, która zna schemat przemocy domowej, można nigdy nie uwolnić się z tej sytuacji. Osoba od lat maltretowana psychicznie bardzo się boi i nie wierzy, że cokolwiek może się zmienić.

Dodatkowo utrudnia sprawę zwykły wstyd, który nie pozwala osobie poszkodowanej przyznać się do swej sytuacji nawet najbliższym. W takiej sytuacji osoba zupełnie obca, ale znająca się na tego typu sprawach i bardzo dyskretna jest właściwym wyborem.

Pomoc ofierze przemocy domowej. Detektyw, Gdańsk i jego działanie

Ofiara przemocy domowej wymaga przede wszystkim pomocy terapeuty, jednak dobrze przygotowany pracownik biura detektywistycznego może być tym, który skieruje sprawę na właściwe tory. Ponieważ ma duże doświadczenie, pokaże ofierze przemocy, jakie powinno być właściwe jej zachowanie i do kogo powinna udać się również po pomoc. Przemoc domową bardzo trudno udowodnić i tu szczególnie pomocna może okazać się praca detektywa. Gdańsk jest dużym miastem, ale doświadczony śledczy bez problemu znajdzie dowody przemocy. Najlepszymi są raporty policyjne oraz udokumentowane obdukcje (powinny być wykonane przez lekarza medycyny sądowej). Pomocny jest także wywiad, zebranie zeznań od bliskich ofiary. Najtrudniej jest uzyskać informacje dotyczące przemocy psychicznej, ale w tej sytuacji istotne są zeznania świadków oraz zabezpieczyć maile i SMS-y lub wszelkiego typu nagrania, które mogą być dowodem na sposób traktowania danej osoby przez współmałżonka lub inną agresywną osobę z bliskiego otoczenia.

Detektyw, Gdańsk i ofiara przemocy domowej to trudne trio – pracownik agencji detektywistycznej musi bowiem być bardzo delikatny, by nie urazić osoby, która ma sobą wiele przykrych przeżyć. Warto jednak zaufać doświadczonemu śledczemu, który wdział wiele.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *